Aktuality | STEM/MARK

Nejnovější

Povinné psychotesty pro získání zbrojního průkazu a registr držitelů střelných zbraní mají značnou podporu veřejnosti

Jitka Zítková | 15. 7. 2024

Výzkumná agentura STEM/MARK zjistila, že lidé by si přáli zpřísnit právní úpravu pro nabývání a držení střelné zbraně a současné podmínky pro získání zbrojního průkazu považují za příliš snadné. Veřejnost by si také přála zavedení evidence držitelů střelných zbraní. Celkově jsou ale Češi ve vztahu ke zbraním vcelku liberální.

Byli baby boomers poslední generací čtenářů a romantiků?

Jitka Zítková | 10. 7. 2024

Výzkumná agentura STEM/MARK zjistila, že Češi možná málo čtou. A pak také, že chlapi jsou na sex a ženy na romantiku. Že vás to nepřekvapuje? No, nás také ne. Milan Kundera se na to ale ústy jedné ze svých literárních postav ptal, tak jsme mu to (pravda, poněkud opožděně) probádali.

Podíl osob vnímajících diskriminaci je alarmující

Jitka Zítková | 3. 7. 2024

Výzkumná agentura STEM/MARK zjistila, že více než čtvrtina zaměstnanců má šéfa, který diskriminuje zaměstnance. Ačkoli diskriminaci v odměňování potvrzuje skoro pětina zaměstnanců, většina zaměstnanců nechce platy kolegů ani nadřízených znát. S nepříjemným chováním ze strany nadřízeného se setkává desetina zaměstnanců.

Nabídka rostlinných náhražek masa by u nás mohla být lepší, říká polovina Čechů

Jitka Zítková | 18. 6. 2024

Šetření výzkumné agentury STEM/MARK ukázalo, že si lidé nyní více všímají rozšiřující se nabídky rostlinných jídel připomínající maso než v roce 2019 (47 %). V některých řetězcích fast food ho ale zatím vyzkoušela necelá čtvrtina.

Vnímání elektroaut zůstává v Česku rozporuplné

Jitka Zítková | 11. 6. 2024

Výzkumná agentura STEM/MARK zjistila, že názory veřejnosti na elektroauta jsou spojené s řadou obav, nicméně lidé uznávají i jejich pozitivní přínosy. Cena těchto vozů se musí významně snížit, aby si je lidé víc kupovali.